آدرس باشگاه: سه راه تهرانپارس، خیابان دماوند، بالاتر از سه راه اتحاد روبه روی نمایندگی تویوتا
شبهای سرد زمستانی را در استخر روباز ابگرم گرمتر کنید.


مجموعه ورزشی و فرهنگی تهران جوان

سال تاسیس1354 

موسس : پرویز ژافره  

پروانه اش مصوب هیات وزیران بتاریخ شروع فعالیت از سال 1356                                                                       
این مجموعه که در اغاز _ابتداء یک زمین متروکه در کنار رودخانه خشکی که در مسیل سرخه حصار قرار دارد از سطح جاده مازندران بیش از 8 در بعضی جاها 9 متر پایین تر بود. این کف یعنی کف مسیل سرخه حصار که زیر جنگلهای سرخه حصار قرار داشت. بیش از 14 ماه کار و تلاش و با کمک بتدوزر .لودر. قلطک و خاک ریزی به تعداد 1430 کامیون خاک و ویبره کردن مساحت حدود 30 هزار متر مربع سرانجام نسبت به احداث دو فقره زمین فوتبال خاکی و سه زمین بسکتبال و دو زمین والیبال و یک زمین هندبال که در ان تمرین هاکی هم انجام می شد و حفر چاه اب نیمه عمق و خریداری یک ایتگاه یا   تراس برق 200 امپر سه فاز اقدام شد. تمام این عملیات و اقدامات بدون هیچگونه کمک از سازمان های زیربط و موسسات فقط با کمک همسرم سرکار خانم فرشته رضوی انجام گرفت و در سال 1358 یکی از زمین های فوتبال را به زمین چمن طبیعی استاندارد جهت انجام مسابقات فوتبال تبدیل کردیم . در اوایل سال 1358 که هرج و مرج عجیبی در ورزش پیدا شده بود مسابقات فوتبالی را بنام جام ازادی در ورزشگاه برگزار کردیم که 94 تیم در ان شرکت داشته و در اخر هم طی مراسمی با حضور رئیس سازمان تربیت بدنی و مسئولین فدراسیون فوتبال و مرحوم دهداری جایزه تیم اول را به اقای باغبانی سرپرست تیم اهداء کردند.                                                       
و از همان سال تیم نوجوانان و جوانان و بزرگسالان در زمین های این مجموعه شروع به فعالیت کردنند. زیر نظر مرحوم اقای حسین نظری . احمد امین که پس از سال اول مقام دوم مسابقات را در رده سنی نوجوانان و جوانان بدست اوردند. اسکلت همین تیم ها موجب تشکیل تیم بزرگسالان تهران جوان که مربی اش اقای جمشید وطن دوست بود قرار گرفت.                                     
سازمان فوتبال تهران جوان از سال 1359 با همت شادروان ناصر سلطانی دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال تهران جوان در مسابقات رشته دوم توانسته پروانه شرکت در لیگ تهران را بدست اورد.در این سالها اقای قاسم پناهگر با کمک وطن دوست و اقای بیژن کربلایی در سمت سرپرست تا سال 1367 امور سازمان فوتبال را اداره کردند و در مسابقات جوانان تهران .تیم تهران جوان به مقام قهرمانی رسید .در 1360 نوجوانان هم روی سکوی مسابقات قهرمانی رفته. تیم بزرگسالان تهران جوان که در مسابقات حذفی فوتبال باشگاه های تهران تا مرحله نیمه نهایی پیش رفت و در سال 1361 بعنوان بهترین تیم تهران معرفی شد.                                 
مجموعه ورزشی فرهنگی تهران جوان در رشته های والیبات بسکتبال هاکی فعالیت گستردهای داشت و در مسابقات هاکی 2 سال قهرمان تهران شد. در مسابقات والیبال تهران بعد از تیم استقلال که بازی پنج      شد. به مقام دوم تهران رسید. در رشته بسکتبال از دسته دوم  به دسته اول باشگاه های تهران ارتقاء پیدا کرد و تیم شطرنج مردان تهران جوان به مقام سوم باشگاه های تهران نائل شدند.سازمان شطرنج مجموعه تهران جوان که زیر نظر اقای هوشنگ قندی که از جوانان تحصیل کرده و شطرنج در مقام های دوم و سوم تهران قرار داشت. سازمان ورزشهایی که تهران جوان که از سال 1339 با صدها عضو دختر و پسر قریب به اتفاق قتت ایران صعود موفقیت امیز داشتند و در سال 1353 بیست نفر از ناموران و اقایان این سازمان که به سرپرستی مرحومه خانم حکیمی و اقای اکبر بشردوست به کشور المان سوئیس اتریش و به قلل بلند کوه های این کشورها را صعود کردند این گروه با دریافت لوح های ورزشی و قهرمانی کوهنوردی پس از طی کلاس های کوهنوردی وسنگ نوردی در اتریش به تهران بازگشته.     
سازمان ورزش های کوهستانی مجموعه تهران جوان تحت نام (گروه بیستون) تقریبا اغلب غارهای کشور را شناسایی و از انها دیدار کردند و برنامه های مفصل وجامعی از اردوها ی در کنار دریاچه های ایران و حتی ابنیه های تاریخی و قدیمی و کویر ایران از راه های مختلف را برگزار کردند. گروه کوهنوردی با گروهی از معاونین و رییس فضای سبز منطقه 6 شهرداری تهران و گروه سازمان محیط زیست و محیط بانان و منابع طبیعی جنگلبانی با سه دستگاه کامیون تانکر اب و مامورین وکارگران فضای سبز منطقه 6 شهرداری و چهار هزار درخت کم اب کویری و کاروانی از مینی بوس و اتومبیل های سواری و غیره که مجموعه کل افراد این مجموعه به بیش از 230 نفرشامل میشوند. طی 3 روز و دو شب اطراف قصر بهرام گور پادشاه ایرانی که یکی از اثار باستانی به یادماندنی ایران است را درخت کاری و به قله سیاه کوه صعود کردنند. این پروژه که یکی از اقدامات موثر در حفظ اثار باستانی و کویر زدایی و جنبه ایراتگردی داشت مورد تقدیر سازمان های زیربط و دفتر ریاست جمهوری وقت قرار گرفت . در سال بعد گروه های بانوان و اقایان به تعداد38 نفر با تانکر اب  درخت ها و درختچه های کاشته شده سال قبل را در اطراف قلعه بهرام گور که دارای کاروانسرای بزرگ و همچنین حرم سرای پادشاه در نزدیکی ان قرار دارد ابیاری کردند. مجموعه ورزشی و فرهنگی تهران جوان بدلیل وسعت و داشتن بیش از 2 هزار متر مربع فضای سبز و درخت کاری و باغچه های مستعدد نگاهداری بسیار مشکلی دارد. در سال 1368 یکی از زمین های فوتبال را به وسعت بیش از 3800 متر مربع با پروژهای گسترده تبدیل به استادیوم ورزش های ابی کرد. این مجموعه ابی شامل دو باب استخر های روباز اب گرم استاندارد مخصوص خردسالان و بزرگسالان و یک دستگاه جکوزی و سالن های لباس کنی و همچنین سونای خشک و بخار و لابی و بوفه مدرن و یک سالن جداگانه برای خردسالان و بزرگ سالان  مشرف به محوطه استخر ها که فضائی سر پوشیده بیش از 400 متر مربع جهت سالن بدن سازی و امرجنسی (کمک های اولیه) و دوشها و توالت های متعدد و تصفیه خانه و موتور خانه ای که بین دو استخر به مساحت حدود 150 متر مربع با پیش رفته ترین سیستم تصفیه و موتورخانه ایجاد اب گرم ساخته شده است که مخازن 5و6و2 تنی و مبدل های اب گرم در ان تعبیه شده است . محوطه استخر با بیش از سه هزار متر مربع جهت افتاب گیری (تراس افتاب) که تا ارتفاع 12تا13 متر ارتفاع استثار شده در دامنه جنگل سرخه حصار قرار دارد.                                                                      
کلاس های خصوصی اموزش شنا برای بانوان و اقایان بزرگسال در تمام طول سال روزها و شب ها در استخرهای استادیوم ورزش های ابی همه روزه برگزار می گردد. مدرسه فوتبال تهران جوان با بیش از 40 سال سابقه زیر نظر مربیان دارای کارت که دبیر و اموزگار هستند ودر مجموعه تهران جوان از سال 1367 به کار اموزش نونهالان و نوجوانان در رشته های فوتبال –بسکتبال شنا و ورزش های رزمی در کنار فعالیت های کوهنوردی و برقراری مستمر استخرهای روباز اب گرم برای بانوان و اقایان و استفاده دانش اموزان مدارس با تشکیل اردوهای خارج از مدرسه و دبیرستان برگزاری ساعات ورزش مدارس منطقه در محل مجموعه کوشش خود را در زمینه خدمات فرهنگی و اجتماعی دنبال می کند. اکنون فعالیت های مجموعه تهران جوان : برگزاری کلاسهای  اموزشی شنا بسکتبال فوتبال و اسکیت و ورزش های تابستانی برای فرزندان شما که زیر 15 سال سن دارند شامل می شود.مدرسه فوتبال  تمام طول سال در زمین  های چمن طبیعی انجام می گیرد. این مدرسه هفته ای 3 روز در هفته و مدت ترم های ان 3 ماهه میباشد.